۶۰ درصد هیئت‌های ورزشی اردبیل در بین ۱۰ هیئت برتر کشور قرار دارند

[ad_1]

ایسنا/اردبیل مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: بیش از ۶۰ درصد هیئت‌های ورزشی استان اردبیل در بحث رتبه‌بندی فدراسیون مربوطه در بین ۱۰ هیئت برتر قرار دارند.

سجاد انوشیروانی ۲۶ دی در جلسه با رؤسای شهرستان‌ها و هیئت‌های ورزشی استان که با حضور معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، افزود: استان اردبیل در رتبه‌بندی بودجه و اعتبارات در بین ۱۰ استان کشور قرار گرفته است.

مدیرکل ورزش جوانان اردبیل اضافه کرد: با رایزنی‌هایی که با بنیاد علوی انجام‌گرفته است در شهرستان‌های گرمی، خلخال و کوثر با اعتباری بیش از ۶ میلیارد تومان در بحث ساخت و بهسازی و بازسازی اماکن ورزشی گام بلندی برداشته‌ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان اضافه کرد: در استان به لحاظ اعتباری و پروژه‌ای توازن برقرار است و در تمام شهرستان‌ها پروژه‌های ورزشی فعال است و این نوید روزهای خوبی را برای ورزش استان رقم خواهد زد.

انوشیروانی با تاکید بر اینکه فدراسیون‌های ورزشی هیئت ورزشی استان را بیگانه نپندارند، تصریح کرد: فدراسیون‌ها نباید هیئت‌های ورزشی استان‌ها را جدای از خود بدانند چرا که تمام ورزشکاران در این هیئت‌ها پرورش داده می‌شوند و زیرمجموعه فدراسیون بشمار می‌روند.

انوشیروانی با اشاره با اینکه استان اردبیل از دیرباز قهرمانان به نام را به ورزش کشور معرفی کرده است، افزود: استان اردبیل اگر به لحاظ زیرساخت و سخت‌افزاری غنی باشد می‌تواند در توسعه ورزش قهرمانی کشور مفید واقع شود.

مدیرکل ورزش و جوانان اضافه کرد: استانی که با داشتن چهار مدال المپیک و هشت مدال پاراالمپیک افتخار بزرگی برای کشور رقم‌زده است.

عضو شورای اداری استان اردبیل افزود: استان اردبیل با خرد جمعی ورزش را هدایت می‌کند و رؤسای هیئت‌های ورزشی در تمامی تصمیم‌گیری‌های ورزشی دخیل هستند.

وی در خصوص اعتبارات ورزشی از سوی نمایندگان مجلس تصریح کرد: با درایت وزیر ورزش و جوانان و حمایت نمایندگان اعتبارات خوبی برای اعتلای ورزش کشور به تصویب رسیده است که این اعتبارات می‌تواند راهگشای رفع مشکلات ورزشی کشور باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به اینکه استان اردبیل تنها استانی است که بدهی جاری ندارد، اضافه کرد: در تمام استان‌ها و شهرستان‌ها مشکلات سخت‌افزاری وجود دارد که سعی کردیم این مشکلات را در استان رفع کنیم.

انوشیروانی با اضافه‌کردن این موضوع که هیئت‌های ورزشی استان از کمبود منابع مالی رنج می‌برند، گفت: بااین‌وجود برای اعزام ورزشکاران مشکلی وجود ندارد و تا پایان سال مشکلات مالی هیئت‌های ورزشی را برطرف خواهیم کرد و انتظار می‌رود که وزارت در تخصیص اعتبارات ورزشی جایگاه ویژه‌ای برای استان اردبیل قائل شود.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای فرهنگ و هنر

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لایسنس اورجینال آنتی ویروس ESET شرکت پرند

لایسنس اصل آنتی ویروس ESET – کمپانی پرند خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.