حکاکی لیزری روی استیل (3)

حکاکی لیزری روی استیل
برش لیزر استیل, دستگاه برش لیزر استیل

دقت و ظرافت در ساخت را میتوان دو فاکتور مهم در تولیدات صنعتی و هنری دانست. برش قابلمه ای : برخی از مشتریان برای مونتاژ دو تیکه ابتدا تیکه اول را به عنوان مادگی به صورت مربعی چند میل کف تراشی می کنند. بنابراین بیشتر صنایع از دستگاه فرز استفاده می کنند. 5- امروزه با افزایش تقاضای مصارف استیل در صنایع مختلفی که نمونههایی از آنها در بالا یاد شد، میبایست تعداد ورقهای زیادی نیز برای ساخت و تولید آن مورد استفاده قرار بگیرد که این افزایش تعداد، طبعاً هزینه زیادی را نیز برای سفارش دهنده بدنبال خواهد داشت. بعد از اینکه انرژی لازم جهت انجام فعالیت مورد نظر توسط پرتو کسب شد، پرتوی مربوطه توسط لنزی که در بخش فوقانی یا به عبارت دیگر روی سر دستگاه قرار دارد، به نقطه مدنظر تابانده میشود و فرایند برش از همان نقطه آغاز میشود. یکی از این ابزار که توسط بازارهای فناوری و تکنولوژی صنعتی به جهان معرفی شد، دستگاهی کاربردی به نام دستگاه برش لیزر است. ᠎Article has ᠎been gener at ed by G SA Con᠎tent Ge nerato r ᠎DEMO!

برش لیزر استیل

با نیرو و قدرت دست انجام میگرفت که با حاصل شدن علم و فناوری، به مرور زمان از شدت استفاده از نیروی دست کمتر شده و برش لیزر استیل جایگزین آن گردید. برش لیزر استیل در ضخامتهای پایین دارای سرعت بالایی بوده ولی سرعت آن در ضخامتهای بالا به شدت کاهش مییابد. قبل از اینکه قطعات دستگاههای برش لیزر را معرفی کنیم و بگوییم که هر کدام از آنها به چه شکلی کار میکند، لازم است توضیح دهیم که نحوه تولید لیزر در این دستگاهها به چه صورت است. آن هم با ظرافتی مثال زدنی که باعث کاربردهای وسیع این ماده در تولید اشیاء و قطعات تزئینی شده است. استفاده از این نوع آلیاژ در صنایع ساختمانی از جمله در حروف تولیدی جهت تبلیغات و نامگذاری بناها بهدلیل مزیت ضد زنگ بودن کاربردهای خوبی دارد. شعار کیفیت اتفاقی نیست را به خوبی در واحد صنعتی شرکت برش لیزر نیک می توان مشاهده کرد این مجموعه مجرب با سالها فعالیت در زمینه های برش فلزات گوناگون و استفاده از مدرن ترین ماشین آلات روز دنیا توانسته تمامی سفارشات مشتریان را در بالاترین سطح انتظار تحویل دهد، بطوریکه بیشترین تبلیغات این مجموعه توسط مشتریان وفادار و قدیمی آن انجام می شود. شرکت پارسیان لیزر با طراحی و ارائه خدمات در زمینههای گوناگونی همچون تراشکاری، برشهای دکوراتیو، ساخت ماشینآلات صنعتی، ارائه خدمات پشتیبانی و …

پارسیان لیزر نیز از پیشرفت در این صنعت عقب نمانده و همگام با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات خود را بروز کرده است و امروز شاهد ایجاد طرحهای زیبا و کمترین ضایعات توسط آن هستیم. این لنز توانایی آن را دارد که اشعهی لیزر را تا چیزی در حدود ۰/۲۳ میلی متر کوچک کند. سیتم خنک کاری شامل ژنراتور دستگاه لیزر و اپتیک خارجی (لنز فوکوسکننده) بوده که باید مرتبا و منظم خنک شوند. استفاده از دستگاه برش لیزر استیل، روشی است که در مقابل روشهای مکانیکی قرار میگیرد و به علت مزایا و برتریهایی که نسبت به روش مکانیکی دارد، مورد توجه اغلب افرادی که با برش ورقههای استیلی سر و کار دارند قرار میگیرد. نیز کاربرد دارند اما به دلیل سرعت بالاتر و دقت بسیار، روش برش لیزر استیل، مورد استفاده بیشتری قرار میگیرد. برش لیزر استیل بیش از سایر فرآیندهای برش موفق بوده است، زیرا حتی میتواند حفرههای بسیار کوچکی را ایجاد کند که گاهی اوقات به اندازه یک پنجم ضخامت ورق استیل است. بهترین دستگاه و انتخاب برای برش فولاد تا ضخامت ۹ میلی متر و استیل تا ضخامت ۴ میلی متر با توان ۱۵۰۰ وات میباشد . هر جسم استیلی که می خواهید به اشکال و قطعات مختلفی برش داده شود، به وسیله دستگاه برش لیزر فایبر امکان پذیر است؛ در این روش برش لیزر به وسیله تابش اشعه لیزر از یک خروجی قوی بر روی سطح متریال انجام میشود.

شما نمی خواهید که فرآیند مارک زنی قطعات فلزی تان گلوگاه خط تولید شما باشد. در مورد روش کار گزینهی مورد بررسی یعنی دستگاه برش لیزر استیل جهت برش یا ایجاد هرگونه تغییرات در اجسامی به جنس مذکور، مثل ساخت قطعات و اشکال مختلف از این فلز این گونه بیان میشود که، ابتدا تابشی از جنس لیزر که حاصل یک خروجی قوی است به سطح جسم، تابانده میشود. دستگاه لیزر برش آلومینیوم از ابتدای شروع عملیات برش تا پایان کار، پرتو لیزر به شکل یکنواخت و مداوم متریال را برش میدهد، سرعت و دقت کار افزایش مییابد. دستگاه برش لیزر نخستین بار جهت انجام خدمات برش روی الماسها به وجود آمد، اما پس از گذشت زمان و انجام تحقیقات گسترده مشخص شد با ساخت انواع مختلف این دستگاه، امکان ایجاد برش روی هرگونه فلز، چرم یا پارچهای امکانپذیر است. در مرحله بعدی پرتو ایجاد شده توسط تکه آینههای تعبیه شده در دستگاه منعکس شده و از این طریق انرژی لازم جهت انجام برش لیزر استیل را کسب میکند. اگر به تاریخچه برش لیزر نگاهی بیندازیم، اولین دستگاه تولید شده حدود سال 1965 برای برش قالبهای الماس ساخته و مورد استفاده قرار میگرفت که رد طول گذشت زمان، کاربرد برش لیزری به سایر مواد مختلف نظیر چرم و پارچه نیز گسترش یافته است.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید ورق استیل؛خدمات قابل ارائه

خرید ورق استیل؛خدمات قابل ارائه برش لیزر استیل, برش ورق استیل, خدمات برش لیزر استیل, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.